Notowania

chiny
08.11.2008 09:07

Chiny: Zamieszki po śmierci motocyklisty na jednym z policyjnych punktów kontrolnych

Setki osób starły się z policją w Shezhen na południu Chin. Posterunek policji został obrzucony kamieniami. Podpalono też radiowóz. Uczestnicy starć domagali się wyjaśnienia przyczyn śmierci motocyklisty na jednym z policyjnych punktów kontrolnych.

Podziel się
Dodaj komentarz

W Bao - jednym z okręgów Shenzhen - policja ustawiła punkty kontrolne, na których zatrzymywano motocyklistów poruszających się po mieście bez odpowiednich zezwoleń. Kiedy 31-letni Li Guochao nie zatrzymał się do kontroli, jedna z osób pracujących na punkcie kontrolnym rzuciła w motocyklistę przenośnym radiem. Trafiony odbiornikiem mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na słup, zabijając się miejscu.

Rodzina tragicznie zmarłego motocyklisty zaniosła jego ciało pod lokalny posterunek policji, gdzie doszło do starć z funkcjonariuszami. Zamieszki w Shenzhen trwały do rana. Agencja Xinhua podała, że policja zatrzymała pracownika punktu kontrolnego, który rzucił w motocyklistę odbiornikiem.

Z roku na rok w Chinach dochodzi do coraz większej liczby tego typu incydentów. Wybuchy społecznego niezadowolenia są powodowane głównie niesprawiedliwymi decyzjami i korupcją chińskich urzędników.

Tagi: chiny, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz