Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
28.11.2013 17:41

Czarny Piątek w czwartek

Podziel się
Dodaj komentarz

Amerykanie obchodzą dziś Święto Dziękczynienia. Niektórzy tradycyjny świąteczny obiad zjedzą jednak w kolejkach pod sklepami, bowiem wiele sieci handlowych już dziś rozpoczyna wyprzedaże.
Zwykle Amerykanie udawali się na zakupy w tak zwany Czarny Piątek, czyli dzień po Święcie Dziękczynienia. Z roku na rok coraz więcej sklepów było otwieranych już o północy. Tym razem większość sieci handlowych będzie pracować od 6 lub 8 wieczorem. "To jest dobre dla ludzi, którzy chcą wybrać się na zakupy, ale niedobre dla tych, którzy muszą pracować". Z powodu dzisiejszych wyprzedaży do pracy w świąteczny wieczór stawi się kilkanaście milionów Amerykanów. "Ja będę pracować od 8 wieczorem do 1 w nocy. Tradycja tradycją ale, żeby postawić na stole indyka i szynkę trzeba na to zarobić".
Sieci handlowe tłumaczą też, że nie zmuszają pracowników do pracy w dzień wolny. Ci, którzy się na to zdecydują dostają wynagrodzenie za godziny nadliczbowe, darmowe posiłki i duże zniżki na zakupy w grudniu. Tymczasem klienci, którzy polują na okazje juz stoją w kolejkach pod sklepami. Przynieśli ze sobą koce, materace i namioty. Świątecznego indyka zjedzą oni w towarzystwie innych kolejkowiczów.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz