Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Czechy - Lidove nowiny - Zakajew

0
Podziel się

Czeskie gazety odnotowały fakt zatrzymania w Warszawie Achmeda Zakajewa nie poświęcajac temu wydarzeniu zbyt wiele uwagi. Najwięcej na ten temat piszą prawicowe "Lidove nowiny".

bEhFGurp

Dziennik "poświęca sprawie Achmeda Zakajewa całą stronę. Podkreśla, że "przyjechał on do Warszawy bez obaw o swoje bezpieczeństwo dlatego, że Polska jest demokratyczna i suwerenna". Stwierdza, że zamieszanie wokół Zakajewa spowodowało rozpoczęcie się gry dyplomatycznej między Polską a Rosją.
Petra Prochazkova, redaktor "Lidovych nowin", która spędziła na Kaukazie kilka lat i uznawana jest w Czechach za eksperta od spraw wschodnich stwierdza, że w ubiegłym roku Zakajew nagle uznał, że promoskiewski przywódca Czeczenów Kadyrow sprawuje realną władzę w kraju. 1 sierpnia ubiegłego roku jako emigracyjny przywódca Czeczenii Zakajew wezwał powstańców czeczeńskich aby wstrzymali wszelkie ataki na Kadyrowa i jego siły. Petra Prochazkova podkreśla, że powstańcy z apelu Zakajewa nic sobie robią. Dodaje też, że wielu dowódców czeczeńskich rozsianych po całym Kaukazie oskarża Achmada Zakajewa o współpracę, kiedyś z rosyjską KGB a dziś z Federalną Służbą Bezpieczeństwa.

IAR

bEhFGurS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)