Notowania

tusk
08.10.2009 11:56

D. Tusk: Sprawę afery hazardowej powinna wyjaśnić komisja śledcza

Szef rządu powiedział, że w związku z aferą hazardową wyszły na jaw takie zjawiska, jak nielegalny lobbing, niskie standardy wśród polityków i zasady działania służb specjalnych. Donald Tusk oświadczył w Sejmie, że sprawy te powinna obiektywnie wyjaśnić komisja śledcza.

Podziel się
Dodaj komentarz

Premier, który odpowiada na pytania posłów dotyczące rządowej informacji o pracach nad ustawą o grach i zakładach wzajemnych, powiedział, że nie ma zastrzeżeń do szefa CBA Mariusza Kamińskiego za to, że wykrył skandaliczne zachowania niektórych polityków Platformy Obywatelskiej. Działania służb specjalnych muszą jednak mieć na celu tylko walkę z przestępczością, a nie względy polityczne - podkreślił szef rządu . Tusk oświadczył, że nie wykorzystywał i nie będzie wykorzystywał służb specjalnych do walki z opozycją.

Premier przyznał, że 30 lipca zwrócił uwagę ministerstwu finansów, że problem związany z hazardem w Polsce polega na skutecznej egzekucji przepisów prawnych i finansowych. Dylemat polega na tym, czy bardziej opłaca się czerpać z hazardu zyski dla budżetu, czy też ograniczyć lub zabronić tego procederu. Tusk podkreślił, że urzędnicy egzekwujący daniny z branży hazardowej muszą się wykazać kompetencją i odwagą.

Tagi: tusk, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz