Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wizyta
23.08.2008 20:23

Dalajlama zakończył wizytę we Francji

Zakończyła się 10-dniowa wizyta Dalajlamy we Francji. Miała ona przede wszystkim wymiar religijny, ale była również okazją do spotkań o bardziej politycznym charakterze.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dalajlama wygłosił we Francji odczyty i spotkał się z buddystami w wielu miastach. Dokonał również otwarcia dwóch świątyń buddyjskich, w tym największej świątyni w Europie, jaka powstała w mieście Evry niedaleko Paryża.

Pobyt Dalajlamy we Francji wywołał niemałe zakłopotanie władz tego kraju. Pałac Elizejski ogłosił najpierw, że tybetański przywódca nie spotka się z prezydentem Sarkozym, bo sam nie wyraził takiego życzenia. Komunikat ten został skrytykowany przez opozycję i prasę. Poinformowano następnie, że z Dalajlamą spotka się żona prezydenta Sarkozy'ego. Również minister spraw zagranicznych Bernard Kouchner kilkakrotnie zmieniał decyzję odnośnie spotkania z tybetańskim gościem.

Do spotkania, w którym uczestniczyła zarówno Carla Bruni, jak i Bernard Kouchner, doszło dopiero w ostatnim dniu wizyty, za zamkniętymi drzwiami.

Tagi: wizyta, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz