Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dalekie loty Małysza, drugi na półmetku w Planicy

0
Podziel się:

Najlepszy polski zawodnik oddał skoki na odległość 217,5 i 215 metrów.

Dalekie loty Małysza, drugi na półmetku w Planicy
(PAP/ Grzegorz Momot)

Adam Małysz zajmuje drugie miejsce na półmetku rywalizacji o mistrzostwo świata w lotach narciarskich w słoweńskiej Planicy. Najlepszy polski zawodnik oddał skoki na odległość 217,5 i 215 metrów. Przegrywa tylko ze Szwajcarem Simonem Ammannem (215,5 i 216,5 metra).

Małysz ma 2,8 punktu straty do Ammanna. Trzeci jest obrońca tytułu - Austriak Gregor Schlierenzauer (209,5 i 205 metrów), który traci do Polaka 14,4 punktu.

Najdłuższy skok oddał dotąd Słoweniec Robert Kranjec - 223,5 metra, ale z dłuższego rozbiegu. W drugiej serii pół metra mniej osiągnął Austriak David Zauner.

Kamil Stoch po pierwszej serii zajmował 21. miejsce za skok na 186,5 metra. W drugiej poleciał o wiele dalej - 207,5 metra, co dało mu awans na 17. pozycję.
Już po pierwszej serii z konkursem pożegnali się dwaj kolejni Polacy. Rafał Ślił wylądował na 172 metrze i zajął 31. miejsce, a Łukasz Rutkowski skoczył 175 metrów i uplasował się na 32. pozycji.
Dwie ostatnie serie konkursu indywidualnego na Velikance zaplanowano na jutro. W niedzielę odbędą się zawody drużynowe.

Olimpijskie raporty Money.pl
*Polska wydała 32 mln zł na olimpiadę w Vancouver * Na dwa lata przygotowań do rozpoczynających się dziś zimowych igrzysk wydaliśmy dwa razy więcej niż na cztery lata przygotowań do zawodów w Turynie w 2006 roku.
*Raport: TVP dołoży do Igrzysk * Wpływy z reklam emitowanych podczas transmisji z imprezy w Pekinie wyniosą około 10 mln zł. To cztery razy mniej niż przychód Polsatu podczas Euro 2008. Zbyt mało, aby pokryć koszty.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)