Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
04.12.2013 15:57

Delegacja Ukrainy nie przyleciała do Brukseli, rozmów nie będzie

Podziel się
Dodaj komentarz

Bruksela-Ukraina-rozmowy

Mimo wczorajszych zapowiedzi delegacja ukraińska nie przyleciała do Brukseli na konsultacje z Komisją Europejską. Polskie Radio usłyszało w ambasadzie Ukrainy przy Unii, że doszło do nieporozumienia.
O wizycie ukraińskich ekspertów poinformował wczoraj premier Mykoła Azarow. Rozmowy miały dotyczyć umowy stowarzyszeniowej, której władze w Kijowie na razie nie zgodziły się podpisać. Wizyty nie potwierdziła też Komisja Europejska.
Przedstawiciele ambasady Ukrainy przy Unii podkreślają, że nie byli przygotowani dziś na wizytę delegacji z Kijowa. Mówią, że słowa ukraińskiego premiera musiały być źle zrozumiane. Także Komisja nie planuje ani dziś ani w tym tygodniu żadnych rozmów. "Takie spotkanie powinno być odpowiednio przygotowane. Uzgodnimy podczas dyplomatycznych konsultacji datę spotkania, jego szczebel i wtedy ogłosimy publicznie" - podkreśliła rzeczniczka Komisji Maja Kocijanczicz. W podobnym tonie utrzymane jest oświadczenie ukraińskiego ambasadora w Brukseli. "Konsultacje dotyczące wdrożenia umowy odbędą się dopiero wtedy, kiedy obie strony będą do nich dobrze przygotowane" - napisał ambasador Kostiantyn Jelisiejew.
Komisja Europejska zastrzega, że konsultacje nie oznaczają ponownego otwarcia negocjacji w sprawie umowy i jej warunki pozostają niezmienne. Unijni eksperci mogą natomiast porozmawiać z przedstawicielami Ukrainy na temat wdrożenia umowy, wymogów i korzyści z utworzenia strefy wolnego handlu.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz