Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Demonstracja chrześcijan w Delhi

0
Podziel się:

Kilka tysięcy chrześcijan indyjskich demonstrowało w New Delhi w akcie solidarności z ofiarami pogromów w stanie Orisa. Wszystkie katolickie szkoły w Indiach są dziś zamknięte.

W Orisie nadal utrzymuje się napięcie, choć skala pogromów organizowanych przez hinduskich fundamentalistów nieco zmalała.

Wśród manifestantów byli indyjscy biskupi z arcybiskupem Vincentem Concessao, metropolitą Delhi na czele. Hierarcha podkreślał, że hinduscy fundamentaliści i inne osoby biorące udział w zamieszkach nie mają szacunku dla praw człowieka, praw gwarantowanych przez Konstytucję i dla wolności sumienia.

Uczestnicy wiecu przyjęli memorandum skierowane do władz centralnych Indii. Oczekują między innymi dymisji rządu stanowego i wprowadzenia władzy gubernatora, oddania dystryktów najbardziej dotkniętych zamieszkami pod opiekę wojska, a także rządowej pomocy dla setek chrześcijan, którzy uciekli z terenów dotkniętych pogromami.

W trakcie trwających od niedzieli pogromów w Orisie zginęło kilkanaście osób, kilkaset zostało rannych. Spalono wiele kościołów oraz zrujnowano dziesiątki osad, w których mieszkali chrześcijanie.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)