Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wypadek
03.05.2009 17:35

Długi weekend na drogach: 45 zabitych

Od czwartku do soboty doszło do 336 wypadków. To dopiero wstępne dane.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Najtragiczniejsza na naszych drogach była sobota. Jak poinformowała Małgorzata Gołaszewska z Komendy Głównej Policji w ten tylko dzień zginęło aż 20 osób.

Policja tłumaczy, ze jedną z przyczyn tak smutnych statystyk jest pogoda. Jeśli na drogach panują trudne warunki atmosferyczne co prawda dochodzi do większej liczby kolizji, ale za to jest mniej ofiar w ludziach. Przy ładnej pogodzie kierowcy częściej pozwalają sobie na łamanie podstawowego przepisu, czyli przekraczają dozwoloną prędkość.

Policja - w ramach kontroli - zatrzymała prawie półtora tysiąca nietrzeźwych kierowców. W tej kwestii statystyki od lat pozostają niestety niezmienne. Według Gołaszewskiej w naszym społeczeństwie jest nadal przyzwolenie na jeżdżenie na tak zwanym _ podwójnym gazie _. Sami kierowcy często przy kontroli tłumaczą, ze wypili tylko 2-3 piwa i nie wpływa to na ich koncentrację i możliwości jazdy. Do tego dochodzi jeszcze zgoda rodziny na to, zeby kierowca pił a potem wiózł najbliższych do domu.

Policja apeluje, żeby nie poddawać się takim stereotypom. Jeśli widzimy, że kierowca pije, zaprotestujmy - prosi Małgorzata Gołaszewska z Komendy Głównej Policji.

Porządku na drogach od czwartkowego popołudnia pilnuje 9,5 tysiąca funkcjonariuszy. Pełne statystyki wypadków i zdarzeń na drogach poznamy jutro.

Tagi: wypadek, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz