Notowania

program
26.11.2008 16:40

Do końca grudnia poznamy program rozwoju sił zbrojnych

Do końca grudnia poznamy szczegóły programu rozwoju sił zbrojnych na najbliższe lata. Minister obrony narodowej Bogdan Klich zapowiedział, że w najbliższym czasie przedstawi główne założenia tego programu premierowi i prezydentowi.

Podziel się
Dodaj komentarz

Minister poinformował jednocześnie, że etap konsultacji wewnątrz resortu został już zakończony. Szef MON podkreślił również, że program będzie tajny, ale on - jako szef ministerstwa - upubliczni część zapisów.

Bogdan Klich chce, żeby opinia publiczna wiedziała między innymi: jak ma wygladać w przyszłości system kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi, jakie zmiany zajdą w poszczególnych rodzajach sił, czyli wojskach lądowych, siłach powietrznych i marynarce wojennej, a także w siłach specjalnych. Szef MON chce też odtajnić część programu dotyczącą przyszłej modernizacji naszej armii.

Bogdan Klich podkreślił, że wczoraj dokonał ostatnich poprawek w programie i trafiły one już na biurko szefa Sztabu Generalnego. Franciszek Gągor ma czas do poniedzialku, żeby te poprawki nanieść fizycznie w dokumencie, a potem całość ma być zaprezentowana Lechowi Kaczyńskiemu i Donaldowi Tuskowi.

W programie znajdą się między innymi zapisy o tym, czy 1. Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. Tadeusza Kościuszki zostanie zlikwidowana, czy wręcz przeciwnie - jej struktura zostanie unowocześniona i przystosowana do zagranicznych misji. Media spekulowały ostatnio, że MON chce zlikwidować tę historyczną dywizję - szefostwo resortu tego nie potwierdziło.

Tagi: program, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz