Notowania

wiadomości
18.01.2014 12:00

Do Polski przyjeżdża więcej turystów

Podziel się
Dodaj komentarz

Do Polski przyjeżdża coraz więcej obcokrajowców. Ministerstwo sportu i turystyki odnotowało w ubiegłym roku ponad 72 miliony przyjazdów osób spoza naszego kraju.
Resort turystyki odnotował w ubiegłym roku około 15 milionów 800 tysięcy przyjazdów o charakterze turystycznym. To około 7 procent więcej niż rok wcześniej. Wszystkich przyjazdów z zagranicy do naszego kraju było około 72 miliony 300 tysięcy (o 9 procent więcej niż rok wcześniej).
Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmyte przyznaje, że wzrost cieszy i podkreśla, że turystyka jest jedną z niewielu dziedzin gospodarki, która oparła się kryzysowi. Rozmówca IAR przypomina, że liczba przyjazdów urosła nie tylko w ubiegłym, ale także w 2012 roku, podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej.
Najwięcej turystów pochodzi z sąsiadujących z nami krajów, głównie z Niemiec, Czech, Ukrainy, Białorusi, Rosji i ze Słowacji.
Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła właśnie kampanię reklamową w Chinach Indiach i Japonii. Jej koszt to około 50 milionów złotych, a jej celem jest przyciągnięcie do Polski turystów z tamtego rejonu świata, prawie nieobecnych w dotychczasowych statystykach.
Wstępne dane ministerstwo sportu i turystyki przygotowało i opublikowało 13 stycznia.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz