Notowania

usa
12.07.2010 19:20

Do USA płyną statki czyszczące morze

Podziel się
Dodaj komentarz
   Z [Francji](https://turystyka.wp.pl/francja-6048514101892225c) płyną do Stanów Zjednoczonych specjalne statki do oczyszczania morza z ropy naftowej. Francja rozważa możliwość rozpoczęcia produkcji tych jednostek w Stanach Zjednoczonych.
   Bretońska firma specjalizująca się w produkcji statków oczyszczających morze sprzedała dziesięć tego typu jednostek amerykańskiemu odbiorcy, a największa z nich odpłynęła na pokładzie ogromnego statku handlowego. Za 15 dni [ma](https://turystyka.wp.pl/male-6050031134733441c) wyruszyć do pracy w rejonie West Palm Beach.
   18-metrowej długości statek "Catamar" jest w stanie oczyścić 30 hektarów powierzchni morskiej dziennie, zbierając 300 metrów sześciennych ropy naftowej i innych paliw.
   Odpowiadając na apel władz amerykańskich o pomoc bretońska firma, po rozmowach z partnerami po drugiej stronie Atlantyku, rozważa możliwość rozpoczęcia tam produkcji jednostek do oczyszczania morza.
   "Catamar" jest w stanie pracować nawet przy wzburzonym morzu i wysokiej fali. Jednostki tego typu były bardzo przydatne w czasie katastrof ekologicznych, do jakich dochodziło przy wybrzeżach Bretanii, jednym z najbardziej ruchliwych szlaków morskich.
Tagi: usa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz