Notowania

donald tusk
10.07.2009 12:00

Donald Tusk przybył do Kijowa

Donald Tusk przybył do Kijowa, gdzie weźmie udział w posiedzeniu Komitetu do spraw Przygotowania i Przeprowadzenia EURO 2012. Spotka się także z premier Ukrainy Julią Tymoszenko. Szef rządu zapewni Ukraińców, że nic się nie zmieniło i razem chcemy organizować mistrzostwa.

Podziel się
Dodaj komentarz

Donald Tusk powiedział, że nie jest jego zadaniem przyspieszać cokolwiek po stronie ukraińskiej. Podkreślił jednak, że scenariusz organizacji mistrzostw "Polska plus inny kraj" nas nie interesuje. W opinii szefa rządu, w interesie regionu jest, aby projekt EURO doprowadzić razem do końca.

Zaniepokojona brakiem wyraźnych postępów w przygotowaniach na Ukrainie jest UEFA. Szef UEFA Michel Platini nie wykluczył możliwości pozbawienia naszego sąsiada organizacji EURO, jeśli gospodarze nie nadrobią zaległości do końca roku.

Z Julią Tymoszenko Donald Tusk spotka się w cztery oczy. Premierzy będą rozmawiać o kryzysie gospodarczym, sporach politycznych w Kijowie, które utrudniają walkę z recesją, a także o tym, jak to wpłynie na integrację Ukrainy z Unią Europejską.

Tagi: donald tusk, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz