Notowania

tusk
06.10.2010 17:15

Dopalacze - Tusk - PO

Rząd chce uchwalenia ustawy, która skutecznie rozwiązałaby problem dopalaczy. Taką deklarację złożył premier Donald Tusk.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szef rządu dodał, że posłowie mają kilkanaście dni na przygotowanie takiego aktu prawnego. Odpowiadając na zarzuty, że ustawa byłaby sprzeczna z konstytucją, premier powiedział, że podobne opinie wyrażano wobec ustawy antyhazardowej. Okazało się tymczasem, że była ona zgodna z ustawą zasadniczą.
Tusk przyznał jednak, że podejmowane obecnie działania są dopiero początkiem trudnej walki z dopalaczami. Zadeklarował, że zrobi wszystko, aby walkę tę wygrało państwo polskie. Odpowiadając na pytanie, co się działo z projektem ustawy w sprawie dopalaczy, złożonym półtora roku temu przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, premier powiedział, że nie on odpowiada za prace nad ustawami w Sejmie. Wezwał przy tym rząd i parlament, aby wnikliwie podchodziły do zgłaszanych przez opozycję projektów ustaw, zgłaszanych przez opozycję.

Donald Tusk powiedział, że będzie rekomendował Grzegorza Schetynę na pierwszego wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Na wiceprzewodniczących będzie zaś rekomendował Hannę Gronkiewicz-Waltz, Ewę Kopacz i Radosława Sikorskiego. Zdaniem Tuska, jest to autentyczna i przekonująca czołówka Platformy. Przewodniczący PO nie potwierdził natomiast informacji prasowych, według których sekretarzem generalnym partii ma być posłanka Agnieszka Pomaska. Wyjaśnił, że jest ona wyróżniającą się działaczką, ale spodziewa się dziecka, przez co trudno byłoby jej wykonywać obowiązki sekretarza. Komentując decyzję Janusza Palikota, który wystąpił z Platformy Obywatelskiej, Tusk powiedział, że jest ona zrozumiała w sytuacji, gdy Palikot tworzy własną partię. Dodał, że jego zdaniem Palikot robi błąd, ale nie ma do niego pretensji.
Mówiąc o ofensywie ustawodawczej Platformy Tusk poinformował, że chce ona doprowadzić do uchwalenia jesienią około 50 ustaw, w tym pakietu ustaw zdrowotnych. Obecnie w Sejmie jest 5 ustaw.

Tagi: tusk, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz