Notowania

dorn
04.12.2009 08:29

Dorn chwali inicjatywę w sprawie ustawy medialnej

       Ludwik Dorn powiedział, że projekt ustawy medialnej, przygotowany przez środowiska twórcze, jest dobrym punktem wyjścia do dyskusji o środkach masowego przekazu. Wczoraj Komitet Obywatelski Mediów Publicznych, zrzeszający autorów projektu, omawiał założenia tego dokumentu. Środowiska twórcze chcą odpolitycznić media publiczne i zagwarantować im niezależne finansowanie.
       Przewodniczący Koła Parlamentarnego Polska Plus, który był gościem Sygnałów Dnia, podkreślił, że szczególnie ważne jest odpolitycznienie mediów. Zwrócił uwagę, że środki masowej komunikacji są poddawane nie tylko naciskom poszczególnych partii. Często chodzi o presję ze strony  różnych środowisk.
       Zdaniem gościa Polskiego Radia w sytuacji, gdy żadne z ugrupowań sejmowych nie jest w stanie doprowadzić do przyjęcia ustawy medialnej, inicjatywa środowisk twórczych jest bardzo cenna.
       Twórcy będą proponować likwidację abonamentu i zastąpienie go powszechnym obowiązkiem płacenia na media publiczne, prawdopodobnie wraz z podatkiem PIT i CIT.
       W skład Komitetu Obywatelskiego Mediów Publicznych wchodzą  Agnieszka Holland, Maciej Strzembosz  Grzegorz Jarzyna, Wojciech Kilar i Andrzej Wajda. Gotowość poparcia projektu ustawy medialnej zadeklarował prezydent Lech Kaczyński.

Podziel się
Dodaj komentarz
Tagi: dorn, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz