Notowania

partner
12.03.2009 10:48

Doroszewska: Gruzini postrzegają Polskę jako ważnego partnera

Polska jest postrzegana w Gruzji jako jeden z trzech najważniejszych partnerów tego kraju na arenie międzynarodowej - powiedziała Polskiemu Radiu ambasador RP w Tbilisi, Urszula Doroszewska.

Podziel się
Dodaj komentarz

Według Doroszewskiej, dotyczy to zarówno sfery stosunków międzynarodowych, gospodarki, jak i kontaktów naukowych. Pani ambasador jako jeden z przykładów podaje duże zainteresowanie nauką języka polskiego. Zainteresowanie Gruzinów Polską jest, zdaniem ambasador Urszuli Doroszewskiej na tyle silne, że senat uniwersytetu w Tbilisi zdecydował się utworzyć kierunek poświęcony wiedzy o naszym kraju.

Współpraca naukowa z Gruzją obejmuje również udział polskich studentów w badaniach historycznych prowadzonych na terenie Kaukazu.

Ambasador Urszula Doroszewska poinformowała Polskie Radio, że zostały już podpisane polsko - gruzińskie porozumienia dotyczące wymiany studentów. Współpraca Polski z Gruzją obejmuje również pomoc naukową i logistyczną w przeprowadzeniu reform administracyjnych w tym kraju. Polsko-niemiecki zespół ekspertów pracuje obecnie w Tbilisi nad założeniami reformy regionalnej, która pozwoli Gruzinom na ściślejszą współpracę z Unią Europejską.

Tagi: partner, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz