Notowania

haiti
22.04.2011 06:01

Dotknięty tragedią kraj ma prezydenta

Nowym prezydentem Haiti będzie były piosenkarz Michel Martelly znany jako Słodki Micky.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Nowym prezydentem Haiti będzie były piosenkarz Michel Martelly znany jako Słodki Micky. Komisja wyborcza w Port-au-Prince oficjalnie poinformowała, że zdobył on dwie trzecie głosów.

Niewiele brakowało a Michel Martelly zostałby wyeliminowany z walki o prezydenturę. Po pierwszej turze wyborów, która odbyła się w listopadzie ubiegłego roku ogłoszono, że zajął on dopiero trzecie miejsce. Doprowadziło to do zamieszek na ulicach Port-au-Price i ponownego liczenia głosów.

Wtedy okazało się, że doszło do oszustwa i wyniki pierwszej tury zostały zmienione. Kandydat rządzącej partii został wyeliminowany a Martelly wziął udział w drugiej turze, którą wygrał zdobywając 67proc. głosów. Jego zaprzysiężenie na prezydenta odbędzie się 14 maja.

Hillary Clinton zapewnia nowego prezydenta o wsparciu USA (AP, ang.):

Michel Martelly ma 50 lat. W latach 80-tych wyjechał z Haiti do Stanów Zjednoczonych, gdzie studiował, a potem pracował fizycznie. Później zajął się jednak muzyką i odniósł sukces zarówno wśród haitańskich uchodźców w USA jak i w Haiti. Martelly wydał ponad 30 płyt, współpracował między innymi z Wyclef'em Jeanem.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/56/t130872.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ustepujacy;prezydent;haiti;uznal;wybory,226,0,765666.html) Ustępujący prezydent Haiti uznał wybory Jego partia Inite wycofała swojego kandydata z wyścigu o najwyższy urząd w państwie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/223/t129247.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/druga;tura;wyborow;na;haiti;przesunieta,179,0,754355.html) Druga tura wyborów na Haiti przesunięta Miało dojść do niej wczoraj, ale wciąż nie ma wyników głosowania z 28 listopada.
Tagi: haiti, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz