Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dowództwo Generalne zainaugurowało działalność

0
Podziel się
bEguyzqt

Wojsko - reforma dowodzenia - dowództwo generalne

Reforma dowodzenia poważną zmianą w armii - uważa szef MON. Minister Tomasz Siemoniak uczestniczył w uroczystości, w trakcie której zainaugurowano działanie nowej instytucji wojskowej, dowództwa generalnego.
Szef resortu obrony ocenił, że rozpoczęty właśnie rok 2014 przyniósł wielkie zmiany w armii. Weszła bowiem w życie reforma kierowania i dowodzenia wojskiem. Minister Siemoniak powiedział, że praca nad wdrażaniem reformy nie kończy się tylko dlatego, że zaczął obowiązywać nowy system. Teraz trzeba nową strukturę codziennie testować i na bieżąco wprowadzać zmiany - jeśli zajdą takie potrzeby.
Nowy rok będzie też - jak podkreślił minister Siemoniak - rokiem ważnych decyzji militarnych. Wiele uwagi trzeba będzie poświęcić między innymi dalszej modernizacji armii oraz sprawnemu wycofaniu naszych wojsk z Afganistanu. Polska - podobnie jak reszta sojuszników z misji ISAF - do końca roku ma zakończyć udział w działaniach na terenie tego państwa.
Szef dowództwa generalnego - gen. Lech Majewski - zapowiedział, że on i jego pracownicy będą przez najbliższe miesiące ciężko pracować, żeby nowy system kierowania i dowodzenia armią zadziałał w praktyce.
To w dowództwie będą też zapadały ważne decyzje dotyczące uzbrojenia i modernizacji technicznej.
Dowództwo generalne w nowym roku zastąpiło dotychczasowe oddzielne dowództwa rodzajów sił zbrojnych: lądowych, powietrznych, morskich i specjalnych. Nowej strukturze administracyjnej armii podlegają wszystkie jednostki w kraju. Z kolei siłami poza granicami państwa - jak do tej pory - zarządza dowództwo operacyjne.

IAR

bEguyzqW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)