Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dreamliner w polsce
16.01.2013 19:00

Dreamliner wyleciał z opóźnieniem do Chicago

Boeing 787 należący do polskiego przewoźnika LOT rozpoczął inauguracyjny lot dalekodystansowy z Warszawy do Chicago.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dave Sizer/CC/Flickr)

Z ponad godzinnym, opóźnieniem ale wyleciał. Boeing 787 należący do polskiego przewoźnika LOT rozpoczął inauguracyjny lot dalekodystansowy z Warszawy do Chicago.

Przed odlotem władze spółki zapewniły, że rejs jest bezpieczny, bo żadna z usterek, które dotyczyły samolotów Boeinga we flotach innych linii lotniczych, w polskich egzemplarzach nie została ujawniła. Ponadto jak zapewniał dyrektor portu Michał Marzec rok 2012 był najbezpieczniejszym rokiem w branży.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/105/124009.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/dreamliner;nie;dostal;chleba;i;soli;ale;wstyd,94,0,1197918.html) *Dreamliner nie dostał chleba i soli? Ale wstyd! * Marketingowcom LOT-u należą się ordery - pisze Bartłomiej Dwornik.

- _ To, że co chwile słyszymy o usterkach to efekt precyzyjnych procedur, których zadaniem jest wyeliminowanie wszelkich zagrożeń dla pasażerów _ - powiedział przed odlotem do Chicago Michał Marzec.

Do końca marca LOT wzbogaci się o kolejne pięć dreamlinerów w 2015 i 16 dołączą następne. W sumie ma być osiem Boeingów 787. Od 15 grudnia, kiedy pierwszy dreamliner pojawił się we flocie LOT-u, dokonano 7 podmian na inne starsze maszyny, w jednym przypadku rejs odwołano w ogóle.
Członek zarządu do spraw operacyjnych Polskich Linii Lotniczych LOT, Tomasz Balcerzak zapewnia jednak, że spółka będzie uwzględniać reklamacje tych, którzy zamiast Boeingiem 787 polecieli inną maszyną. Każda reklamacja będzie rozważana indywidualnie.

Czytaj więcej w Money.pl
Dreamlinery nie polecą. Kolejne loty wstrzymane Tym razem jedna z maszyn lądowała awaryjnie po tym, jak w kabinie pilotów pojawił się dym.
Kolejna groźna awaria w Dreamlinerze Do wycieku paliwa doszło w Boeingu 787 Dreamliner japońskich linii Japan Airlines, który ruszał właśnie do startu z Bostonu do Tokio - informuje telewizja CNN.
Najlepszym wyjściem będzie likwidacja LOT-u Europejskie linie lotnicze odnotowały w tym roku gigantyczną stratę. Dlaczego?
Tagi: dreamliner w polsce, lot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz