Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja w polsce
18.02.2013 21:39

Drogi w Polsce. Policja sprawdzi stan oznakowania

Do końca marca tego roku policja drogowa sprawdzi oznakowanie najważniejszych dróg w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(włodi/CC/Flickr)

Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji, w ramach Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu policja wspólnie z zarządcami dróg dokona lustracji stanu oznakowania pionowego i poziomego na drogach wojewódzkich, krajowych i powiatowych.

Kontrole są potrzebne, bo - jak mówi Marek Konkolewski - czasami nasze drogi są _ przeoznakowane _. Znajdują się na nich znaki ograniczające prędkość do 30, 40 km/godz pozostawione po przeprowadzonych pracach adaptacyjnych, modernizacyjnych i naprawczych. Wiele znaków jest po prostu zniszczonych. Niektóre są zasłonięte przez drzewa i krzewy. Przejścia dla pieszych są nieczytelne.

Marek Konkolewski powiedział IAR, że większość (80 procent) usterek, które ujawnili policjanci ruchu drogowego w ubiegłym roku, zostało naprawionych przez zarządców dróg.

Czytaj więcej w Money.pl
Weekend na drogach. Policjanci sprawdzą... Kończy się przerwa świąteczno-noworoczna, a to oznacza wzmożony ruch na drogach.
Codziennie ginie 11 osób. Dziś dzień pamięci Codziennie na polskich drogach ginie 11 osób, a ponad 100 zostaje rannych.
Ofiary, pijani, wypadki. 1 listopada na drogach W ciągu ostatniej doby na polskich drogach doszło do 83 wypadków. Zginęło 6 osób, 118 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 288 pijanych kierowców.
Tagi: policja w polsce, policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz