Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Drugi etap programu edukacyjnego "Nadzieja dla serc"

0
Podziel się:

Rozpoczął się drugi etap programu edukacyjnego "Nadzieja dla serc." Chodzi o aktywizację młodych pacjentów z chorobami serca.

Co roku wykonuje się ponad dwa tysiące operacji kardiochirurgicznych u dzieci. Dorastający pacjenci potrzebują jednak stałej opieki kardiologicznej, psychologicznej, rehablilitacji oraz silnego wsparcia rodziny.

Doktor Ireneusz Haponiuk podkreślił, że w naszym kraju opieka medyczna dla tych pacjentów jest na dobrym poziomie, ale poprawy wymagają pozostałe sfery. Jego zdaniem, opieka psychologów i fizjoterapeutów powinna ulec poprawie.

Profesor Piotr Hoffman z Instytutu Kardiologii w Warszawie podkreślił, że ogromną rolę w aktywizacji młodych pacjentów z wadami serca odgrywają ich rodzice. Podkreślił, że rodzice nie mogą odbierać choroby i leczenia jako coś co dziecko ogranicza. Powinni pomagać a nie zabraniać dziecku - podkreślił.

Ministerstwo zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia uzgadniają obecnie program finansowania opieki kardiochirurgicznej i kardiologicznej dla pacjentów z wadami serca.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)