Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dyrektorzy szkół zajmą się profilaktyką antynarkotykową

0
Podziel się:
bEDyUGzV

NIK-profilaktyka antynarkotykowa-Pleśniar

To zjawisko jest niepokojące - mówi prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty Marek Pleśniar. To komentarz do raportu NIK'u, który stwierdza, że dyrektorzy szkół zbyt pobieżnie podchodzą do tematyki profilaktyki antynarkotykowej.
Marek Pleśniar zapowiedział, że ten temat poruszy podczas rozpoczynającego się za dwa dni Kongresu Zarządzania Oświatą. Nie wyobraża sobie przy tym sytuacji, że któryś z dyrektorów mógłby wiedzieć o problemie narkomani w szkole, ale świadomie go ukrywać i nic z nim nie robić, żeby na przykład nie psuć reputacji szkoły.
Z raportu NIK wynika, że prawie co trzeci uczeń był świadkiem zażywania narkotyków na terenie szkoły lub słyszał o tym z wiarygodnego źródła. 17 procent uczniów było świadkiem sprzedaży narkotyków na terenie szkoły lub o tym słyszało. Zdaniem Najwyższej Izby Kontroli to efekt niedoceniania przez dyrektorów szkół wagi problemu.
NIK zwraca uwagę, że często dyrektorzy szkół nie wiedzieli o istnieniu niektórych baz programów, które można wykorzystywać do prowadzenia lekcji profilaktycznych. Z kolei ani Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, ani resort edukacji nie promują skutecznie w szkołach tych programów.

IAR

bEDyUGAy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)