Notowania

pomoc
02.11.2010 16:04

Dzień Bezpłatnych Porad -Adwokaci -Pomoc dla ubogich

Dzien Bezpłatnych Porad -Adwokaci -Pomoc dla ubogich

Podziel się
Dodaj komentarz

Prawie 1000 adwokatów i aplikantów weżmie udział w akcji udzielania bezpłatnych porad prawnych, która odbędzie się 6 listopada w 194 miastach, we wszystkich województwach. Aby zagwarantować poufność spotkań będą się one odbywały w siedzibach kancelarii prawniczych, a także w siedzibach niektórych Okręgowych Rad Adwokackich.
Andrzej Michałowski -pełniący obowiązki prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej, podkreśla, że organizatorzy przedsięwzięcia chcą, aby z pomocy skorzystały przede wszystkim osoby ubogie. Poprzednio organizowane Dni Bezpłatnycyh Porad Adwokackich wykazały- jak mówi Andrzej Michałowski- że problemy, z jakimi zgłaszają się zainteresowani, są bardzo różne. Polacy oczekują pomocy między innymi w sprawach spadkowych, administracyjnych, dotyczących prawa rodzinnego, kontaktów ze spółdzielniami mieszkaniowymi i ośrodkami pomocy społecznej.
Mecenas Monika Strus-Wołos, przewodnicząca Komisji Nieodpłatnej Pomocy Prawnej Naczelnej Rady Adwokackiej, wyjaśnia, że będzie również można zasięgnąć dokładnych informacji jak na co dzień korzystać z nieodpłatej pomocy prawnika z urzędu. "Może się o to starać każdy , kto złoży we właściwym sądzie oświadczenie, że nie jest w stanie pokryć wynagrodzenia adwokata bez uszczerbku dla tak zwanego utrzymania koniecznego siebie i rodziny"- mówi Monika Strus-Wołos:
Macenas Dariusz Wojnar- członek prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej, radzi, by zgłaszając się 6 listopada po poradę, mieć ze sobą zebraną dotychczas dokumentację dotyczącą sprawy. Będzie to dla adwokata dużym ułatwieniem w szybkim udzieleniu pomocy.
Ogólnopolski Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich będzie organizowany po raz czwarty. Podczas ostatniego,15 maja 2010 roku, dziewięciuset adwokatów i aplikantów udzieliło ponad 14 tysięcy porad. Adwokatura przeprowadza też akcje bezpłatnej pomocy prawnej w konkretnych ważnych społecznie sprawach.Tylko w 2010 roku zorganizowano takie akcje dla osób poszkodowanych w powodziach, dla rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej i tragicznych wypadków drogowych pod Berlinem i Nowym Miastem.

Tagi: pomoc, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz