Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dzień
11.06.2006 15:16

Dzień Bociana w Pentowie

Dziesiątki turystów przyjechały do Pentowa na Podlasiu na obchodzony tam "Dzień Bociana". Położone koło Tykocina Pentowo to jedyna w Polsce Europejska Wieś Bociania.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na świecie "Dzień Bociana" obchodzony jest 31 maja, ale Północnopodlaskie Towarzystwo Ochrony Ptaków chciało połączyć go z 5 rocznicą nadania Pentowu tytułu Europejskiej Wsi Bocianiej.
Dziś przyjechali tam ci, którzy nie znoszą wielkomiejskiego hałasu. Spacerującym po wsi turystom towarzyszy tylko klekot bocianów, śpiew ptaków i rżenie koni. Przybysze mogą zwiedzić dworek, którego właściciele udostępnili stylowe wnętrza sprzed stu lat. Można tem też obejrzeć filmy, pokazujące między innymi rozwój bociana od wyklucia z jajka po przygotowania do odlotu.
Ci, którzy chcą zobaczyć żywe bociany, korzystają z dwóch wież widokowych. Widać z nich, jak rodzice karmią w gniazdach młode z szarymi dziobami i nogami. Bociany są w Pentowie najważniejsze, ale można też pojeździć na konikach i obejrzeć konie rasy konik polski. Północnopodlaskie Towarzystwo Ochrony Ptaków chce odbudować tę rasę i zachęcić rolników do jej hodowania. Stado w Pentowie ma już kilkanaście lat. Obchody "Dnia Bociana" potrwają do 18-tej.

Tagi: dzień, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz