Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dzień Życia Konsekrowanego

0
Podziel się:

"Życie zakonne zostało dane nam wszystkim, byśmy korzystali z jego dobrodziejstw i błogosławieństw, ale też byśmy się o nie troszczyli, ochraniali je i wspierali" - piszą polscy biskupi w liście pasterskim na Dzień Życia Konsekrowanego. List będzie czytany w kościołach 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego, kiedy to Kościół Katolicki na całym świecie obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego.

Biskup Kazimierz Gurda, przewodniczący Komisji do Spraw Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego poinformował, że w tym roku Dzień Życia Konsekrowanego upłynie pod takim samym hasłem jak nowy rok duszpasterski: " W komunii z Bogiem"
Biskupi w liście na Dzień Życia Konsekrowanego podkreślają, że zakonnicy i zakonnice są "owocem żywej wiary, gorącej modlitwy i świadectwa życia chrześcijańskiego w rodzinach, w parafiach i we wszystkich innych wspólnotach Kościoła".
Z listu płynie także zachęta do modlitwy o to, by każdy, kto usłyszy w swoim sercu głos powołania, odważnie na niego odpowiedział. Biskupi zwracają również uwagę na to, by nie tłumić głosu powołania w sercach swoich bliskich. "Po naszej odpowiedzi może się rozpocząć fascynująca droga życia zakonnego niejednej i niejednego z nas" - piszą biskupi.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)