Notowania

piłka
25.11.2008 02:15

"Dziennik"- Nie ma polskiej piłki bez Listkiewicza

Michał Listkiewicz nadal odgrywa ważną rolę w polskiej piłce - twierdzi "Dziennik". Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej będzie pełnomocnikiem do spraw EURO 2012 oraz doradcą wiceprezesa PZPN do spraw zagranicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Michał Listkiewicz ma wspólnie z Adamem Olkowiczem odpowiadać za organizację przez nasz kraj piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku oraz będzie zaliczany do "Komitetu Sterującego" UEFA. Jak podkreśla "Dziennik", to nie tylko prestiż, lecz również stała pensja. Gazeta przypomina, że Listkiewicz do tej pory łączył tę posadę z funkcją prezesa PZPN, otrzymując w zamian 25 tysięcy złotych miesięcznie. Teraz, już wyłącznie jako pełnomocnik, może liczyć na co najmniej 15 tysięcy złotych.
Pełnomocnikiem UEFA do spraw organizacji przez Polskę Euro 2012 ma natomiast zostać Zbigniew Boniek. Legendarny piłkarz ma być najważniejszym obok prezydenta UEFA człowiekiem w nadzorowaniu przygotowań do EURO 2012. Teraz tę rolę pełni teraz Jacques Lambert, nazywany prawą ręką Platiniego. Jak przypuszcza Listkiewicz, Boniek pewnie zastąpi Lamberta albo będzie działał razem z nim.

IAR/"Dziennik"/as/jędras

Tagi: piłka, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz