Notowania

dzienniki
09.07.2009 02:34

"Dziennik" - A. Olechowski wypomni grzechy PO

Andrzej Olechowski ma zamiar publicznie przypomnieć list sprzed dwóch lat, który wystosował do władz Platformy Obywatelskiej. Według "Dziennika" jeden z trójki założycieli PO, na piątkowej konferencji prasowej zarząda odpowiedzi na tamte postulaty. Dwa lata temu autorzy listu nie doczekali się komentarza ze strony Donalda Tuska i jego współpracowników.

Podziel się
Dodaj komentarz

W konferencji weźmie udział także szef Stronnictwa Demokratycznego Paweł Piskorski, który namówił Andrzeja Olechowskiego do wystąpienia z PO kilka dni temu. Nie ukrywa też, że Olechowski mógłby być kandydatem na prezydenta tej partii. Sama konferencja ma być częścią szerszej akcji medialnej. Ma ona polegać na prezentowaniu kolejnych znaczących polityków, którzy włączą się w budowę centrolewicowej alternatywy dla Platformy Obywatelskiej.
Piskorski nie kryje swoich dużych ambicji. Twierdzi, że budowana przez niego formacja ma szanse wchłonąć nieudane centrolewicowe projekty polityczne jak SdPl, a nawet coraz słabszy Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na razie Stronnictwo Demokratyczne przygotowuje się do wyprzedarzy majątku, szacowanego nawet na 100 milionów złotych. W większości są to lokale usytuowane w bardzo dobrych lokalizacjach. Sprzedaż majątku wymusza na Stronnictwie ustawa o partiach politycznych.

Dziennik/IAR/jp

Tagi: dzienniki, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz