Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Dziennik" - Ciężarne Polki nie wiedzą jak brać leki

0
Podziel się

"Dziennik" pisze, że Polki w ciąży nie mają pojęcia, jak zażywać leki, by nie zaszkodzić sobie i dziecku. Zazwyczaj popadają w skrajności: albo nie przyjmują absolutnie żadnych lekarstw, albo garściami łykają kupione w aptece tabletki - podkreśla gazeta.

bEggPegl

Problem jest na tyle poważny, że zainteresowali się nim eksperci z Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych. Według ich szacunków nawet połowa ciężarnych kobiet może przyjmować niedozwolone i szkodliwe dla płodu leki - czytamy w "Dzienniku".
Rzecznik urzędu Wojciech Łuszczyna mówi, że zbyt wiele Polek ze zbytnią nonszalancją podchodzi do aplikowania sobie leków. Są przekonane, że jeśli jakiś środek jest dostępny bez recepty, to można to stosować bez żadnych ograniczeń. "Nawet nie czytają ulotek dołączonych do produktów, choć w wielu są ostrzeżenia przed stosowaniem w czasie ciąży" - mówi Łuszczyna "Dziennikowi". Dodaje, że na drugim biegunie są tak zwane Polki radykalne. czyli te, które całkowicie odstawiają lekarstwa z obawy o zdrowie dziecka.
Nie ma żadnych badań, które dokładnie pokazywałyby skalę problemu, ale z amerykańskich statystyk wynika, że aż połowa kobiet w ciąży przyjmuje leki, które mogą zaszkodzić dziecku. Zdaniem ekspertów w Polsce może być jeszcze gorzej - pisze "Dziennik".

"Dziennik"/kry/MagM

bEggPegO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)