Notowania

dzienniki
04.11.2008 01:12

"Dziennik" - wywiad z prof. Staniszkis

Główny błąd rządu Tuska to reforma opieki medycznej, wprowadzana wbrew wszystkiemu i z ogromną arogancją - mówi socjolog profesor Jadwiga Staniszkis w rozmowie z "Dziennikiem". Jej zdaniem symbolem tej arogancji jest zachowanie marszałka Senatu Bogdana Borusewicza, który nie dopuścił w tak poważnej sprawie do głosu w Senacie Zbigniewa Religi.

Podziel się
Dodaj komentarz

Odnosząc się do kryzysu na rynkach finansowych profesor Staniszkis zauważa, że może on - paradoksalnie - poprawić sytuację na szczytach władzy, wymuszając współpracę między premierem i prezydentem. Może też ułatwić przyjęcie pełnej, nieokrojonej wersji reformy emerytur. Kryzys tworzy też pozytywną atmosferę wokół wprowadzenia euro, choć pojawiają się nowe zagrożenia w tej materii - mówi Jadwiga Staniszkis.
Oceniając premiera Donalda Tuska profesor Staniszkis zauważa, że niektórzy jego ministrowie jak dotąd okazali się lepsi niż on sam. "Zaś w obecnej sytuacji skłonność Tuska do bycia na dobrej stopie ze wszystkimi może okazać się mocno zwodnicza. Naprawdę bowiem nadchodzi czas trudnych decyzji - przede wszystkim konieczność zdeklarowania" - podkreśla profesor Jadwiga Staniszkis w wywiadzie dla "Dziennika".

"Dziennik"/kry/dabr

Tagi: dzienniki, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz