Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dzienniki
09.06.2007 02:52

"Dziennik" Arcybiskup Michalik o krytyce władzy

Arcybiskup Józef Michalik wyjaśnia na łamach "Dziennika", że krytyka władzy, jaką zawarł w swej homilii na Boże Ciało, wynika z jego obowiązku wskazywania zasad wszystkim ludziom, a głównie wiernym, którzy będą kiedyś wybierać swoich przedstawicieli politycznych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski tłumaczy, że krytyka dotyczyła członków wszystkich partii, którzy nie wykazali wrażliwości etycznej w sprawie ochrony życia w konstytucji. "Jeśli chcemy zbudować trwały porządek społeczny, to musi być on oparty na zasadach, które budzą społeczne zaufanie, mają trwałe podstawy moralne i etyczne" - czytamy w wywiadzie. "Konstytucyjna ochrona każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci, a także wierność prawdzie, sprawiedliwości, wierności, interesom narodu, czy nawet Europy, powinny być wyjęte z przetargów politycznych" - dodaje arcybiskup Michalik.
Hierarcha podkreśla w rozmowie z "Dziennikiem", że "ci posłowie, którzy poszli za jakimś interesem politycznym, za jakimiś rozgrywkami, przetargami nie powinni mieć spokojnego sumienia". Arcybiskup odniósł się też do pochwały, jaką wygłosił podczas homilii dla działań byłego marszałka Sejmu Marka Jurka: "Postawę Marka Jurka oceniam pod kątem moralnym, stała się ona symbolicznym wyborem określonego dobra" - powiedział arcybiskup Michalik. Jest on przekonany, że "należy dążyć do zwiększenia prawnej ochrony życia w Polsce" - pisze "Dziennik".

"Dziennik"/mn/dabr

Tagi: dzienniki, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz