Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Dziennik" Cimoszewicz bez szans na sekretarza Rady?

0
Podziel się

Włodzimierz Cimoszewicz jako jeden z dwóch oficjalnych kandydatów na sekretarza generalnego Rady Europy został już przesłuchany przez frakcję socjalistów. "Dziennik" pisze, iż rachuby PO, że były premier w rządzie SLD zostanie potraktowany ulgowo przez kolegów z lewicy, zawiodły.

bEhNDGzV

Socjaliści z Rady Europy pytali między innymi o to, dlaczego Cimoszewicz jest senatorem niezależnym i nie jest członkiem klubu SLD. Rozmówcy "Dziennika" mówią, że Cimoszewicz mógł przez to pytanie dużo stracić w oczach przesłuchujących go polityków. Zwłaszcza że jego główny konkurent, norweski socjalista Thorjorn Jagland, w swoim wystąpieniu silnie akcentował mocne związki z lewicą. Jagland był szefem lewicowej Partii Pracy i wiceszefem Międzynarodówki Socjalistycznej.
Zdaniem posła SLD Tadeusza Iwińskiego, wiceszefa Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, który przysłuchiwał się prezentacjom, losy obu kandydatów nie są jeszcze przesądzone. "Ostateczną decyzję socjaliści podejmą dopiero w czerwcu, tuż przed głosowaniem" - zaznacza Iwiński.

"Dziennik"IAR/kl/łp

bEhNDGAy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)