Notowania

dzienniki
18.05.2010 23:26

"Dziennik Gazeta Prawna" - MEN - jedynki

W najnowszym rozporządzeniu w sprawie oceniania MEN umieściło zapis, że ocena niedostateczna nie przeszkodzi w promocji do następnej klasy - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Jak zaznacza, będzie można mieć nawet dwie jedynki i zdać.

Podziel się
Dodaj komentarz

Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji społecznych i wiele wskazuje, że rozpęta się wielka awantura. Nauczyciele nie mają wątpliwości, że taka zmiana reguł jeszcze bardziej obniży wymagania w szkołach, pogarszając ich poziom. Zagrożone są zwłaszcza przedmioty uważane w Polsce za trudne, a więc matematyka i fizyka. "Dzieciaki nie będą miały motywacji, aby się ich uczyć" - mówi nauczycielka z warszawskiego liceum.
Resort oświaty tłumaczy, że możliwość przechodzenia do następnej klasy - nawet po oblaniu egzaminu poprawkowego - istnieje już w szkołach podstawowych i gimnazjach. Teraz chce dać taką same prawa uczniom szkół ponadgimnazjalnych. Wydaje się jednak, że nie o równość tak naprawdę tu chodzi, tylko o to, aby umożliwić absolutnie wszystkim zdanie matury. Wtedy lepiej będziemy wypadać ze swoją "wykształconą" młodzieżą w międzynarodowych rankingach - komentuje gazeta.
Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

"DzGP"/IAR ada/to/

Tagi: dzienniki, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz