Notowania

dzienniki
04.08.2010 00:34

"Dziennik Gazeta Prawna" - Psy i koty lepiej chronione

Posłowie wszystkich opcji popierają zmiany w ustawie o ochronie zwierząt - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Nowelizacja ma wprowadzać obowiązkowe ubezpieczenia dla właścicieli psów ras uznanych za niebezpieczne oraz ucywilizować działanie schronisk.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak czytamy, projekt zwiększający ochronę nad czworonogami jest już gotowy. Dziś mają się pod nim podpisać posłowie ze wszystkich partii, którzy w zespole pracowali nad projektem. Teraz - wyjaśnia dziennik - mają przekonywać posłów ze swoich partii, by poparli pomysł. "Dziennik Gazeta Prawna" dodaje, że nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt ma trafić do laski marszałkowskiej jeszcze przed poselskimi wakacjami, być może jutro.
"Dziennik" wyjaśnia, że celem nowej ustawy ma być wprowadzenie zakazu uśmiercania czworonogów poza jasno określonymi wyjątkami, jak na przykład ubój zwierząt gospodarskich czy połów ryb. Jak czytamy, dziś przepisy są tak ogólne, że zezwalają na zabijanie kotów na skórki czy psów na tłuszcz. Gazeta zaznacza, że nowe prawo definitywnie zakaże też myśliwym strzelania do psów i kotów tylko dlatego, że biegają po lesie.
Więcej - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ "Dziennik Gazeta Prawna"/kawo/dj

Tagi: dzienniki, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz