Notowania

wiadomości
03.09.2013 23:10

"Dziennik Gazeta Prawna" - Śmieci przygniotły rząd

Podziel się
Dodaj komentarz

"Dziennik Gazeta Prawna"-rząd-śmieci

Dwa miesiące działania nowej ustawy śmieciowej wystarczyły, aby politycy doszli do wniosku, ze stworzyli prawnego gniota. Na szczęście go poprawią - przygotują nowelizację - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Rząd, Sejm oraz samorządy już po dwóch miesiącach funkcjonowania nowych przepisów, doszły do wniosku, że są one dziurawe. Rząd swoje zmiany przedstawi w połowie września.
"Dziennik Gazeta Prawna" poznał treść zapisów, które zaproponuje Sejm na bazie ekspertyzy Biura Analiz Sejmowych. Zgodnie z nimi, mają zostać między innymi ograniczone kompetencje radnych w zakresie ustalania stawek opłat za wywóz śmieci. Wyłącznością inicjatywy uchwałodawczej w tym zakresie będą dysponowali wójtowie, burmistrzowie lub prezydenci miast. Posłowie chcą też, aby rada gminy została prawnie zobowiązana do uchwalania stawek, które zagwarantują, że samorząd na tym ani nie zarobi, ani tym bardziej nie straci. Ma to blokować zakusy radnych przed proponowaniem absurdalnie niskich stawek w celu przypodobania sie wyborcom.
Sejm proponuje też, aby zmiana stawki śmieciowej przez gminę nie powodowała automatycznego wygaśnięcia deklaracji wcześniej złożonych przez mieszkańców.
Więcej szczegółów na ten temat - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Dziennik Gazeta Prawna"/kry/nyg

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz