Notowania

dzienniki
06.10.2010 02:50

"Dziennik Gazeta Prawna" - umowa gazowa

Nowy kontrakt gazowy z Rosja ma obowiązywać do roku 2022, a nie jak wcześniej podpisano do 2037 roku - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna". Do tego Gazprom zgodzi się na zniesienie klauzuli zakazu reeksportu tego surowca przez Polskę.

Podziel się
Dodaj komentarz

Gazeta informuje, że umowa ma zostać zawarta do 25 października i zgodnie z nią Rosja zgodziła się na skrócenie o 15 lat wynegocjowanego wcześniej czasu trwania kontraktu. Według wiceministra Skarbu Państwa Mikołaja Budzanowskiego oznacza to, że okres obowiązywania umowy nie będzie wydłużony do 2037 roku. Rosjanie zwiększą dostawy gazu o ilość konieczną do zastąpienia luki powstałej po zaprzestaniu realizacji dostaw w ubiegłym roku przez RosUkrEnergo.
Takie warunki oznaczają, że Gazprom zwiększy dostawy do Polski o 2,5 miliarda metrów sześciennych gazu. O tyle, ile dostarczał wcześniej ukraiński pośrednik rosyjskiego giganta RosUkrEnergo. Oznacza to, że Polska będzie otrzymywać z kierunku rosyjskiego 10,3 miliarda metrów sześciennych gazu - informuje gazeta.

"Dziennik Gazeta Prawna"/ Informacyjna Agencja Radiowa/jk/jp

Tagi: dzienniki, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz