Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Dziennik Gazeta Prawna" Polska nie dla Polaków, emigracja jak najbardziej

0
Podziel się:
bEswxXHF

Dziennik Gazeta Prawna - emigracja - wyludnienie

37 milionów 100 tysięcy - to rzeczywista liczba mieszkańców Polski. Inni wolą wyjechać - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
W ubiegłym roku liczba Polaków przebywających za granicą co najmniej rok zwiększyła się o 100 tysięcy, do 1 miliona 600 tysięcy - wynika z szacunków GUS o rozmiarach emigracji. Oznacza to, że liczba stałych mieszkańców naszego kraju skurczyła się do 37 milionów 100 tysięcy - gdy wliczy się także tych, którzy są na obczyźnie krócej niż 12 miesięcy. Wróciliśmy wiec do poziomu ludności z końca 1984 r. Byłoby jeszcze gorzej, gdyby nie mieszkający nad Wisła imigranci.
Zgodnie z prawem unijnym od przyszłego roku w porównaniach międzynarodowych będzie wykorzystywana liczba rezydentów, a ci, którzy mieszkają za granica ponad rok, będą liczeni do ludności krajów, w których przebywają. Zamiast wiec 38 milionów 500 tysięcy - jak mówią oficjalne statystyki - od przyszłego roku, gdy wejdą w życie odpowiednie regulacje Eurostatu, będzie nas już tylko 37 milionów 100 tysięcy.
W tej liczbie, około 200 tysięcy mieszkańców stanowią przybysze spoza naszego kraju, także nielegalni, przebywający nad Wisła od ponad roku. Gdyby nie oni, Polska liczyłaby 36 milionów 900 tysięcy mieszkańców.
Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

IAR/"Dziennik Gazeta Prawna"/kl/to/

bEswxXIi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)