Notowania

wiadomości
04.06.2013 23:30

"Dziennik Gazeta Prawna" Posłowie chcą uratować izby przed trybunałem

Podziel się
Dodaj komentarz

"Dziennik Gazeta Prawna" - prawo - polityka

Parlamentarzyści PO przygotowali propozycję nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Problem w tym, że projekt może być poselski tylko z nazwy - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
W gazecie czytamy, że gdy kliknie się właściwości dokumentu, jako autor pojawia się Alina Budziszewska-Makulska. Jest ona zastępcą dyrektora prawnego w Ministerstwie Zdrowia. To sugeruje, że projekt jest inicjatywą rządową.
Rzecznik resortu Krzysztof Bąk, twierdzi, że urzędniczka ministerstwa widnieje w dokumencie dlatego, że Platforma Obywatelska roboczo uzgadniała tekst projektu z ministrem zdrowia. Rzecznik dodaje, że zapewne wniesione przez dyrektor Budzieszewską-Makulską drobne poprawki redakcyjne były ostatnimi, jakie dokonywano w tekście.
Michał Szwast z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka mówi, że w przypadku projektów poselskich, w odróżnieniu od rządowych, nie są wymagane konsultacje społeczne i nie trzeba w niektórych przypadkach przedstawiać ocen skutków regulacji.
Doktor Tomasz Zalasiński, członek Obywatelskiego Forum Legislacji przy Fundacji Batorego twierdzi, że nieformalna praktyka przekazywania przez rząd projektów posłom nie jest sprzeczna z prawem i dzieje się to od lat.
Profesor Marek Chmaj z kancelarii Chmaj i Wspóplicy podkreśla, że jeżeli ministerstwo celowo przesłało własny projekt na ścieżkę poselską, to jest to naganne.
Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Dziennik Gazeta Prawna"/vey/kry

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz