Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
osama bin laden
12.05.2011 08:03

Dzienniki szefa Al Kaidy. Co planował Osama?

Osama bin Laden liczył, ilu Amerykanów trzeba zabić, by USA wycofały się z Bliskiego Wschodu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/DEPARTMENT OF DEFENSE)

*Ukrywając się w Pakistanie Osama bin Laden starał się kierować al-Kaidą i instruował swoich zwolenników jak atakować Stany Zjednoczone. *

Poinformowała o tym agencja Associated Press powołując się na pamiętniki bin Ladena i inne materiały znalezione podczas akcji amerykańskich komandosów.

Jak podaje _ BBC _ bin Laden napisał m.in., że mniejsze ataki terrorystyczne przeprowadzone od czasu zamachów w Nowym Jorku z 11 września 2001 roku nie miały spodziewanego wpływu.

_ - Atakujcie mniejsze miasta. Weźcie na cel nie tylko samoloty, ale i pociągi. Jeśli to możliwe uderzajcie w znaczące daty, na przykład 4 lipca lub 10. rocznica zamachów z 11 września _ - tak miał instruować swoich zwolenników Osama bin Laden.

Przywódca al-Kaidy radził też, by podczas każdego zamachu starali się zabić tak wielu Amerykanów jak to możliwe.

Według amerykańskiego urzędnika, który anonimowo rozmawiał z agencją Associated Press, spisany odręcznie dziennik bin Ladena oraz przejęte pliki komputerowe ujawniają udział terrorysty we wszystkich głównych projektach Al-Kaidy ostatnich lat.

Co było w dziennikach Bin Ladena? Zobacz materiał CNN (ang.):

Według Associated Press, w swoich dziennikach Osama bin Laden zastanawiał się co musi się stać, by Amerykanie wycofali się z Bliskiego Wschodu. Przywódca al-Kaidy dochodzi rzekomo do wniosku, że musiałby to być zamach, w którym liczba ofiar liczona byłaby w tysiącach.

Amerykański wywiad wciąż analizuje dokumenty znajdujące się na około 100 dyskach przenośnych i pięciu komputerach, przejęte 2 maja przez Navy Seals. Ponieważ w kryjówce bin Ladena nie było ani telefonu ani internetu prawdopodobnie właśnie za pomocą przenośnych pamięci komputerowych przesyłano jego komunikaty.

Tymczasem CIA poinformowała, że planuje pokazać zdjęcia zabitego bin Ladena członkom czterech komisji Kongresu USA. Dotychczas amerykańskie władze twierdziły, że zdjęcia ciała terrorysty, postrzelonego w głowę i klatkę piersiową, są zbyt makabryczne, by pokazywać je publicznie

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t139165.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/al-kaida;ostrzega;bedziecie;gryzc;palce,154,0,827034.html) Al-Kaida ostrzega: Będziecie gryźć palce Szef Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim Nasir al-Wahajszi ostrzegł Stany Zjednoczone.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t138544.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bin;laden;byl;strategicznym;szefem;al-kaidy,76,0,825420.html) "Bin Laden był strategicznym szefem Al-Kaidy" Według doradcy Baracka Obamy bin Laden był nie tylko tylko symbolicznym przywódcą organizacji terrorystycznej, ale także jej mózgiem
Tagi: osama bin laden, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz