Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dziś Noc Muzeów

0
Podziel się

Najbliższa noc będzie Nocą Muzeów. W tym roku w Warszawie uczestniczy w tej imprezie 158 placówek, z których część w ciągu roku jest niedostępna dla zwiedzających.

bEggFmTF

Większość muzeów, galerii, instytucji kulturalnych i historycznych otwiera swoje podwoje dla zwiedzających do późnej nocy, organizują również dodatkowe atrakcje. Wstęp na imprezy Nocy Muzeów jest darmowy lub za symboliczną opłatą. W Polsce Noc Muzeów odbywa się co roku w weekend w okolicy 18 maja, w tym dniu obchodzimy bowiem od 1978 roku Międzynarodowy Dzień Muzeów.

W Polsce po raz pierwszy Noc Muzeów zorganizowano w Krakowie w 2004 roku. Od tej pory do imprezy przyłączyło się kilkadziesiąt polskich miast z kilkuset muzeami i placówkami kulturalnymi.
W Noc Muzeów zwiedzający będą mogli wejść nie tylko do wielu galerii, muzeów i ośrodków kultury, ale także do Sejmu, Belwederu, Giełdy Papierów Wartościowych, Mennicy Państwowej, Stacji Filtrów i Synagogi imienia Nożyków. Specjalneimprezyorganizująteż urzędy dzielnicowe, kluby, kawiarnie i niektóre centra handlowe. Tej nocy po Warszawie będą jeździć zabytkowe autobusy i tramwaje wożące zwiedzających do odwiedzanych miejsc. Zaplanowano też zlot autobusów, tak zwanych "ogórków".

W ubiegłym roku, podczas Nocy Muzeów, ponad 140 stołecznych placówek odwiedziło blisko 200 tysięcy zwiedzających.

bEggFmTH

Pierwsza Noc Muzeów miała miejsce w

Berlinie w 1997 roku. Cieszyła się dużym powodzeniem i zaczęły organizować ją też inne europejskie miasta. Obecnie odbywa się w ponad 120. miastach Europy.

bEggFmUi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)