Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dziś opinia AGH ws prof Rońdy

0
Podziel się:
bECGLDxN

Kraków - prof. Rońda - komisja etyki - decyzja

Komisja Etyki Akademii Górniczo - Hutniczej wyda dziś opinię (godz. 13:15) na temat profesora Jacka Rońdy. Członkowie komisji przez ponad miesiąc badali, czy ekspert Antoniego Macierewicza swoim kłamstwem naruszył kodeks etyczny uczelni.
Rektor i komisje akademii mają ograniczone możliwości sankcji wobec profesorów, zaznacza Bartosz Dembiński rzecznik prasowy AGH. "Uczelnia ma jednak taki mechanizm jak komisja dyscyplinarna. Nie jest przesądzone czy AGH nie podąży tym tropem. Na pewno zasada mocno ograniczonego zaufania wobec profesora Rońdy funkcjonuje i zobaczymy jakie będą kolejne kroki".
Wykładowca krakowskiej uczelni i ekspert komisji Antoniego Macierewicza przyznał, że mijał się z prawdą mówiąc, że prezydencki Tupolew, który rozbił się w Smoleńsku, nigdy nie zszedł poniżej stu metrów. Jacek Rońda oświadczył, że jest w posiadaniu ważnych dokumentów na temat okoliczności smoleńskiej tragedii. Okazało się to jednak kłamstwem, a profesor przyznał się, że nigdy takich dokumentów nie miał. To spowodowało, że sprawą zainteresowała się komisja etyki AGH. Od jego działalności w komisji Macierewicza Akademia Górniczo- Hutnicza odcięła się ponad dwa miesiące temu.

IAR

bECGLDyq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)