Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
złoty
16.09.2006 18:56

Dziś powiększyło się grono laureatów Złotego Mikrofonu

Dziś wieczorem wręczone zostały prestiżowe nagrody Polskiego Radia - Złote Mikrofony 2006. Wyróżnienia odebrali: Hanna Maria Giza-Tomann, Małgorzata Kandefer, Krzysztof Gosztyła, Wojciech Mann i Andrzej Zaorski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Hanna Giza otrzymała Złoty Mikrofon za "szczególną wrażliwość w prezentacji problemów i ludzi kultury oraz popularyzaję nauki". Laureatka od 11 lat prowadzi audycję "Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego". A tematyka popularno-naukowa to, jak powiedziała autorka, ścieżka, na którą gdy się wejdzie nie można już zejść. Hanna Giza otrzymała już wiele prestizowych nagród, ale jak podkreśla - ta jest najważniejszą w jej życiu.

Krzysztof Gosztyła jest aktorem. Gra między innymi w słuchowiskach radiowych i czyta powieści na antenie. "Jest jednym z najlepszych" - tak o laureacie mówi wicedyrektor Teatru Polskiego Radia, Andrzej Brzoska. Jego zdaniem, Gosztyłę zaliczyć można do najlepszych interpretatorów prozy i poezji.

Andrzeja Zaorskiego słuchacze znają z audycji satyrycznych "ZSYP" i "60 minut na godzinę". Obecnie kreuje także postać Edka Jabłońskiego w powieści radiowej "W Jezioranach". Andrzej Brzoska przypomniał, że Andrzej Zaorski jest związany z Polskim Radiem od ponad 30 lat.

Złoty Mikrofon przyznawany jest od blisko 40 lat. Jest to wyróżnienie za wysoki poziom i wysoką klasę sztuki radiowej. Ale także za wybitne osiągnięcia twórcze dla radia publicznego.

Laureatami Złotego Mikrofonu są między innymi Jerzy Waldorff, Krzysztof Kolberger, Tadeusz Sznuk, Jan Nowak-Jeziorański, Marek Niedźwiecki i ksiądz Józef Tischner.

Tagi: złoty, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz