Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polsce
16.07.2009 16:53

Eksperci apelują: w Polsce brakuje opieki pediatrycznej, szczególnie w szkołach

W Polsce brakuje opieki pediatrycznej, szczególnie w szkołach. To jeden z wniosków jakie płyną ze spotkania ekspertów w Pałacu Prezydenckim. O stanie zdrowia polskich dzieci rozmawiali między innymi przedstawiciele NFZ, pediatrzy i działacze praw dziecka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Z badań przedstawionych przez UNICEF wynika, że w niektórych regionach brakuje pediatrów, przede wszystkim w szkołach. Marek Krupiński dyrektor generalny Polskiego Komitetu Narodowego podkreśla, że aby poprawić stan zdrowia polskich dzieci najwięcej jest do zrobienia w szkołach. Krupiński wyjaśnił, że chodzi głównie o badania profilaktyczne dzieci, których wciąż jest za mało.

Zdaniem ekspertów, niepokojący jest również wiek pediatrów - większość z nich zbliża się do emerytury, co może mieć zły wpływ na opiekę zdrowotną dzieci w kolejnych latach.

Po spotkaniu w Pałacu Prezydenckim ma powstać raport o opiece zdrowotnej dzieci. Wnioski płynące z dyskusji mają posłużyć do ochrony opieki pediatrycznej przed negatywnymi skutkami kryzysu gospodarczego.

Tagi: polsce, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz