Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ekspert - propozycje PiS nietrafione

0
Podziel się
bEpGihLV

Opinia - PiS - program gospodarczy

Podatek nałożony na hipermarkety i transakcje finansowe czy wzrost płac - to część postulatów planu ekonomicznego PiS. Jak twierdzi ekspert zmiany mogą uderzyć w konsumentów.
Podatek od transakcji finansowych miałby wynieść 1 procent na rynku pierwotnym i 0,5 procent na rynku wtórnym. Poza tym, Prawo i Sprawiedliwość postuluje zwiększenie płac, co spowodowałoby wzrost konsumpcji.
Zdaniem głównego ekonomisty Credit Agricole Jakuba Borowskiego propozycje Prawa i Sprawiedliwości mogą wywołać wzrost cen. Ekspert twierdzi, że sklepy i instytucje finansowe mogą przenieść koszty na klientów poprzez podniesienie cen towarów i usług.
Ekonomista dodaje, że politycy powinni skupić się na rozwoju Polski po kryzysie, a nie walczeniu ze spowolnieniem gospodarczym. Zdaniem Jakuba Borowskiego do osiągnięcia szybszego wzrostu gospodarczego konieczne jest uelastycznienie rynku pracy i wprowadzenia szeregu ułatwień dla pracodawców.
Rozwiązania proponowane przez PiS - według Jarosława Kaczyńskiego - mają obowiązywać przez 5 lat i przynieść budżetowi około 20 miliardów złotych.
Całość ekonomicznego planu największej partii opozycyjnej możemy poznać na początku przyszłego roku.

IAR

bEpGihMy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)