Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
19.01.2013 08:11

Ekspert PR24- od dzisiaj nowe egzaminy na prawo jazdy

Podziel się
Dodaj komentarz

Prawo jazdy-nowe zasady

Będzie trudniej, ale w zamian otrzymamy gwarancję większego bezpieczeństwa na polskich drogach. Od dzisiaj wchodzą w życie nowe regulacje dotyczące egzaminów teoretycznych na prawo jazdy. Od tej chwili kandydaci na kierowców będą musieli rzetelniej przygotowywać się do testów sprawdzających.
Krzysztof Wójcik egzaminator nadzorujący z warszawskiego WORD-a tłumaczył w PR24, że egzamin nie powinien stwarzać problemów dobrze przygotowanym kursantom. Ten, kto na kursie prawa jazdy traktował teorię poważnie i przykładał się do wykonywanych zadań, nie powinien mieć żadnego problemu ze zdaniem. Trzeba po prostu świadomie zgłębiać zasady ruchu drogowego.
Będzie mniej czasu na odpowiedź, a egzaminowany nie będzie wcześniej znać pytań testowych. Przygotowany został także specjalny test. Pytaniom będzie towarzyszyć film, pokazujący prawdziwe sytuacje na drodze.
W ten sposób test będzie bardziej odpowiadać rzeczywistości- mówił Krzysztof Wójcik. Egzaminatorzy często spotykają się z pewnymi "sztucznościami", błędnymi odruchami, które trudno jest potem korygować. Nowe zasady egzaminu mają wprowadzić kursanta w realne sytuację, które mogą go spotkać na drodze. Pomoże to wyeliminować złe nawyki.
Nowe regulacje dotyczą poszerzenia bazy pytań egzaminacyjnych, wprowadzenia nowych kategorii prawa jazdy oraz elektronicznego obiegu dokumentów. Mimo, że przepisy weszły w życie dzisiaj, to większość WORD-ów wznowi egzaminy dopiero w przyszłym tygodniu.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz