Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Eksperyment - homeopatia "nie działa"

0
Podziel się

Suckesem zakończył się eksperyment, którzy miał udowodnić, że leki homeopatyczne nie mają żadnego działania. Po przedawkowaniu leków homeopatycznych grupa Brytyjczyków nie odnotowała żadnych reakcji w swoich organizmach.

bEgdHqMl

Wczoraj przed południem w wielu brytyjskich miastach grupy sceptyków zażyły olbrzymie ilosci homeopatycznych lekarstw. Niektórzy połknęli całe butelki tabletek na raz. Od eksperymentu upłynęło wiele godzin, ale żadnych skuktów ubocznych nie zaobserwowano. Uczestnicy testu wezwali brytyjskich farmaceutów do wycofania ze sprzedaży homeopatycznych leków, twierdząc, że dla organizmu są one zupełnie obojętne i nie mają żadnego działania.

Stowarzyszenie Homeopatów wcześniej oświadczyło, że żadne skutki uboczne nie powinny wystąpić. Zdaniem lekarzy zajmujących się medycyną zachodnią, leki homeopatyczne nie działają na organizm człowieka, bo stężenie zawartych w nich czynnych substancji jest bliskie zera. Mimo to brytyjska służba zdrowia wydała na terapie homeopatyczne w ciągu trzech lat równowartość 14 milionów euro. Grupy sceptyków planują podobne tego typu happeningi w Kanadzie, Hiszpanii, USA i Australii.

bEgdHqMO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)