Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Elbanowscy: ze strony premiera zabrakło konkretów

0
Podziel się
bEpDLLyt

Premier był otwarty na rozmowę, ale nie przedstawił żadnych konkretów. Tak Karolina i Tomasz Elbanowscy podsumowali trzygodzinne spotkanie z Donaldem Tuskiem. Przedstawiciele akcji "Ratuj Maluchy" rozmawiali z premierem na temat reformy systemu edukacji, obniżającej wiek szkolny do 6 lat.
"Przekazaliśmy Donaldowi Tuskowi postulat, by rodzice mieli jak najszerszy wybór przy wysyłaniu swoich pociech do szkoły" - mówił po spotkaniu Tomasz Elbanowski. Jednocześnie przyznawał, że premier nie zgodzał się z nimi, choć uważnie słuchał ich argumentów. "To, czy nasze postulaty zostaną uwzględnione przez rząd, okaże się w ciągu najbliższych miesięcy. Wciąż na to liczymy" - dodawał Elbanowski.
Spotkanie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów trwało prawie 3 godziny. Nic nie wiadomo na temat następnych spotkań premiera z Elbanowskimi.
Karolina i Tomasz Elbanowscy oraz ich stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodzica protestują przeciwko przymusowego wysyłaniu szesciolatków do szkoły. Zgodnie z przyjętą nowelizacją ustawy oświatowej już we wrześniu 2014 roku obowiązkową naukę w szkolnych ławach rozpoczną dzieci urodzone w pierwszej połowie 2008 roku oraz cały rocznik 2007. Rok później do szkół pójdzie druga połowa rocznika 2008, wtedy już siedmiolatków i cały rocznik sześciolatków urodzonych w 2009 roku.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEpDLLyW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)