Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
białoruś
03.04.2012 14:26

Elektrownia atomowa powstanie na Białorusi

Białoruś wybuduje elektrownię atomową, mimo iż mocno ucierpiała w wyniku wybuchu elektrowni atomowej w Czarnobylu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Katastrofa w Czarnobylu nie zniechęca prezydenta Aleksandra Łukaszenki [na zdjęciu] do energii nuklearnej.

Łukaszenka powiedział, że Białoruś będzie rozwijać energetykę atomową. Prezydent przyjął Yukiya Amano, dyrektora generalnego Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej.

Według prezydenta Łukaszenki energetyka atomowa ma przyszłość. - J_ estem przekonany, że jest to najbardziej bezpieczna droga otrzymywania taniej energii, która będzie światu coraz bardziej potrzebna _ - mówił prezydent.

Z kolei Yukiya Amano po spotkaniu z Łukaszenką powiedział, że do Mińska przybędzie misja Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, która zapozna się z tworzoną na Białorusi infrastrukturą dla siłowni jądrowej. Amano za pozytywny uznał fakt, że władze białoruskie biorą na siebie odpowiedzialność za wysoki poziom bezpieczeństwa inwestycji.

Białoruś planuje z pomocą Rosji wybudować elektrownię atomową w okolicach miasteczka Astrawiec, przy granicy z Litwą. Jednak przeciwne tym planom jest Wilno.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejna lektrownia atomowa na granicy z Polską Powstaną tam dwa reaktory, każdy o mocy ok. 1,2 tys. Pierwszy będzie gotowy w 2017 roku, a drugi - rok później.
Polacy chcą nowej atomówki u sąsiadów Polska wykazuje chęć powrotu do projektu budowy siłowni atomowej na Litwie - informują litewskie media.
Tagi: białoruś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz