Notowania

wiadomości
05.06.2012 09:57

Emerytury-prezydent-zmiany na rynku pracy

Prezydent Bronisław Komorowski powiedział, że podniesienie wieku emerytalnego to początek prac nad przyszłymi emeryturami. Jedo zdaniem teraz należy podjąć działania osłonowe dla pracowników i przyszłych emerytów.

Podziel się
Dodaj komentarz

W wywiadzie dla Programu Trzeciego Polskiego Radia prezydent podkreślił, że rząd rozpoczął porządkowanie rynku pracy od sprawy najtrudniejszej, bo najmniej akceptowanej społecznie. Teraz jest czas - jego zdaniem - na "obudowanie" reformy przepisami ułatwiającymi i regulującymi rynek pracy. Chodzi między innymi o działania osłonowe dla przyszłych emerytów, czy ograniczenie tzw. umów śmieciowych. Należy też - jego zdaniem - podjąć działania prowadzące do wyjścia z kryzysu demograficznego.
Bronisław Komorowski powiedział, że nie wyklucza własnych inicjatyw w tych sprawach, jednak - jak powiedział - rozwiązania te powinny być wypracowane wspólnie ze związkowcami i przedstawicielami partii politycznych.
W piątek prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę wydłużającą wiek emerytalny do 67 roku życia dla kobiet i mężczyzn. Uzasadniając swoją decyzję powiedział, że nie ma do niej żadnych zastrzeżeń konstytucyjnych.
Wczoraj Sojusz Lewicy Demokratycznej zapowiedział zastarżenie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz