Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Emerytury - OFE - propozycje

0
Podziel się

Prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych Ewa Lewicka-Banaszak uważa, że spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem dotyczące systemu emerytalnego było niemerytoryczne i skierowane bardziej do opinii publicznej niż do prezesów OFE. Donald Tusk zapowiedział wczoraj, że do połowy września będzie czekać na propozycje zmian systemowych ze strony przedstawicieli funduszy.

bEhtECCt

Ewa Lewicka-Banaszak powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że tak naprawdę premier dostał już wczoraj gotowy projekt zmian. Jej zdaniem, problem w tym, że nikt nie słucha postulatów OFE, których sposób funkcjonowania należy zmienić, jeśli miałyby one więcej zarabiać dla swoich klientów. Prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych uważa, że trzeba zmienić między innymi limity inwestycyjne i sposób oceniania OFE.
Projekt szefów OFE zakłada wprowadzenie wielofunduszowości, czyli rozwiązania, które pozwoli inwestować pieniądze emeryta w więcej niż jeden fundusz. Ma to zwiększyć stopę zwrotu z inwestycji. Prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych dodaje, że mechanizm ten pozwala na ograniczenie ryzyka dla osób zbliżających się do wieku emerytalnego. Chodzi o to, by stworzyć możliwość do bardziej agresywnego inwestowania pieniędzy młodych członków funduszy przy jednoczesnej ochronie środków starszych osób - wyjaśnia Ewa Lewicka-Banaszak.
Prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych Ewa Lewicka-Banaszak potwierdza, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni w sprawie reformy systemu emerytalnego będą się odbywać spotkania przedstawicieli OFE z ministrem w Kancelarii Premiera Michałem Bonim.

bEhtECCW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)