Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wlk. brytania
25.04.2013 11:47

Epidemia odry w Wlk. Brytanii

W ciągu miesiąca zachorowało na nią dziewięćset dzieci w Walii, jest pierwsza ofiara śmiertelna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AdamGregor/iStockphoto)

Brytyjska służba zdrowia apeluje do miliona rodzin w Anglii i Walii, aby zaszczepiły swoje dzieci przeciwko odrze. W ciągu miesiąca zachorowało na nią dziewięćset dzieci w Walii, jest pierwsza ofiara śmiertelna. Jedna trzecia niezaszczepionych to nastolatkowie.

Wielu rodziców zawierzyło opublikowanym w 1998 roku sensacyjnym wynikom badań londyńskiego naukowca. Andrew Wakefield sugerował, że stosowana przez brytyjską służbę zdrowia kombinacja trzech szczepionek - przeciwko odrze, śwince i różyczce może prowadzić do autyzmu.

Szefowa immunizacji w Urzędzie Zdrowia Publicznego Anglii, doktor Mary Ramsay podkreślała w rozmowie z dziennikiem _ The Guardian _, że obawy o bezpieczeństwo tej szczepionki były około 2000 roku, ale _ te badania zostały dokumentnie zdyskredytowane. Nawet wówczas mieliśmy pewność, że to jest naprawdę bezpieczna szczepionka. _ - podkreśla Ramsay.

Część brytyjskich rodziców do dziś ma obawy, mimo że doktor Wakefield przegrał proces o zniesławienie i został pozbawiony prawa wykonywania zawodu. -_ To czołowy gastroenterolog, był uznanym naukowcem. Chciałabym poznać dalsze badania, usłyszeć szerszą debatę, przekonać się, że to jest bezpieczne _ - mówiła dziennikowi _ The Guardian _ matka autystycznego nastolatka, która do dziś odmawia zaszczepienia jego młodszej siostry, mimo że rodzina mieszka w ognisku epidemii odry w południowej Walii.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie szczepili dzieci. Teraz mają epidemię W Walii panuje epidemia odry, na którą zapadło już ponad 600 dzieci.
Jak się chronić przed grypą i przeziębieniem? Choroba daje poważne powikłania, których konsekwencje mogą zostać do końca życia. Jednym z nich jest zapalenie mięśnia sercowego.
Mordują ich bo chcą ratować dzieci W kilku akcjach w Pakistanie, zabito sześciu pracowników uczestniczących w rządowym programie szczepień przeciwko polio.
Tagi: wlk. brytania, odra, szczepienia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz